renovace parket - LAKOVÁNÍ PARKET

Přáli byste si, aby Vaše staré parkety i po mnohaletém užívání vypadaly jako nové?

V průběhu času dochází u parket k opotřebení, poškrábání, poškození nebo zastarání jejich povrchové úpravy. Životnost parketových podlah může být prodloužena jejich renovací. Renovace parket vrátí podlaze původní lesk, odstraní skvrny a vrátí jí pocit novosti. U kvalitních dřevěných parket je možné provést renovaci několikrát. Lakování parket je úprava, která povrch parketové podlahy zpevní a zároveň i zvýrazní kresbu parket. I velmi staré parkety pak budou znovu vypadat jako nové a platí to dokonce i pro podlahy staré 100 a více let.

Lakování parket společností Podlahy Praha

Společnost Podlahy Praha se zabývá lakováním parket již řadu let. Provádíme částečné i celkové renovace podlah, včetně doplnění a výměny poškozených či chybějících dílců. Lakování, renovace, broušení parket, broušení dřevěných podlah a renovace parketových podlah provádíme v bytech, domech, kancelářích, školních třídách či tanečních nebo sportovních sálech. Pro lakování parket používáme výhradně speciální kvalitní ekologicky šetrné laky a oleje.

Provádíme lakování parket, ale i veškerých typů dřevěných podlah. Pro lakování používáme speciální vysoce odolné protiskluzné dvousložkové laky, které zpevňují povrch a zvýrazňují kresbu parket. Lakování parket provádíme vždy minimálně ve třech vrstvách. Trojnásobné lakování a kvalitní laky zajistí Vaší dřevěné podlaze mnohem delší životnost.

Co vám přinese lakování parket?

Lakování parket zajistí podlaze reprezentativní vzhled, tvrdost a odolnost. Navíc zatáhne spáry mezi parketami, čímž ji učiní odolnou proti náhodně vylité tekutině.

Lakovat by se neměly měkké dřeviny (smrk, borovice), neboť u nich dochází k rychlému opotřebení a poškození vlivem tlaku na podlahu (kolečková židle, židle, podpatky). Působením tlaku dřevina povolí a lak s ní, většinou sice nedojde k prasknutí, ale poškozené místo je velmi těžko opravitelné.

Lakování parket – výhody

  • nalakováním parket dosáhneme velké odolnosti proti oděru
  • několik možností vzhledu  - lakované podlahy lze vhodným použitím základového laku přizpůsobit požadovaným potřebám. Základní lak na vodní bázi potlačuje barvu dřeva, základní lak na rozpouštědlovém základě barevnost zvyšuje a kresbu zdůrazňuje
  • lakem lze docílit lesku, polomatu i matu
  • lakované parkety jsou nenáročné na údržbu podlahy a čištění podlah
  • velmi tvrdé laky poskytují dobrou ochranu, a to na tvrdých i měkkých dřevinách.
  • v případě, že je nutné zajistit protiskluznou úpravu, lze použít speciální lak, který je speciálně upraven a určen např. pro sportovní povrchy

Pro všechny, kteří potřebují odolnou povrchovou úpravu parket, je nejvhodnější jejich ošetření kvalitním lakem.

Lakování parket – postup prací

 

  • Finální povrchová úprava lakování parket se skládá z 2 až 3 nátěrů speciálním podlahářským lakem. Lakování parket se provádíme jen velmi kvalitními, odolnými laky, které jsou zdravotně nezávadné. Jde o ekologické laky, které nemění svou barvu, nezapáchají, neobsahují škodlivé složky, jsou odolné UV záření, nehořlavé a jsou určeny pro přímý styk s lidmi i se zvířaty. Rychle schnou, po zatvrdnutí jsou velmi odolné a mají vysoký estetický a dekorativní efekt. Laky pro ruční nanášení mají různé vydatnosti. Nejčastěji se vydatnost pohybuje mezi 8–10 m2 na jeden nátěr, jsou však laky s vydatností 12–16 m2 na nátěr.

 

  • Lak se nanáší od místa, odkud přichází světlo. Důvodem je, že podlahář tak vidí každou nerovnost i chybu a má možnost ji opravit. Lakování parket se provádí válečkem v pásech a první vrstva se vždy přebrousí jemným broušením a před dalším nátěrem se důkladně vysaje. To zajistí ideální rovnost a hladkost podlahy. Samotný lak vysychá po každém nátěru asi 3 hodiny. Vytvrzený je asi po týdnu. Vše je samozřejmě závislé od okolních podmínek, při kterých k vysychání laku dochází.

 

  • Po dokončení lakování parket provede podlahář kontrolu kvality laku a majiteli doporučí, jak se o rekonstruovanou parketovou podlahu starat a jak ji udržovat. Pokud bude údržba odpovídající, pak další renovace parket bude nutná až za dalších 20 let.

 

  • Velmi důležité je při lakování parket zvolit správný technologický postup a druh laku. Neodborně provedené lakování parket může znemožnit další renovace, nebo ji úplně znehodnotit.

 

Lak na dřevěné podlaze zvýrazní všechny její klady.

Lakování parket - přesvědčte se o našich kvalitách

Uvažujete-li o lakování parket, pak je tu společnost Podlahy Praha pro Vás. Umíme staré parkety perfektně nejen nalakovat a zrenovovat, ale hlavně podstatně prodloužit jejich životnost. Naši profesionálové posoudí aktuální stav Vaší podlahy, rozsah poškození a smysluplnost renovace dřevěné podlahy. Doporučíme vám vhodný rozsah renovačních prací. Naši podlaháři s letitými zkušenostmi mohou zabránit nesprávnému rozhodnutí a nevhodně investovaným prostředkům. Podlaháři, kteří provádí vlastní renovaci, mají dlouholeté zkušenosti z tohoto oboru a jsou průběžně proškolováni pro užívání nových materiálů a postupů.

Nabízíme prohlídku již realizovaného lakování parket a renovací dřevěných podlah, abyste se na vlastní oči mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme. Při práci klademe důraz na servis a spokojenost zákazníka. Každé námi realizované řešení je zcela individuální, zhotovené dle Vašich představ.

Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha dokážou zrealizovat myšlenky a potřeby zákazníka přesně tak, aby výsledné dílo odpovídalo jeho představám. Žádná zakázka není pro naši firmu ani malá ani velká. Naším cílem je na prvním místě spokojenost zákazníka!

Z vaší staré podlahy uděláme novou!

Nabídka profesionálních služeb společnosti Podlahy Praha v oblasti lakování a renovace parket i v oblasti renovace dřevěných podlah zahrnuje kompletní servis. Naší práci děláme kvalitně, máme s ní dlouholeté zkušenosti, a spokojenost zákazníka je pro nás na prvním místě. Víme, že dobře odvedená práce je naší nejlepší vizitkou. Naše reference mluví za vše.

Obraťte se na nás! Na lakování a renovace podlah Praha jsme odborníci!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky

Lakování parket - video