Lepený vinyl

Lepený vinyl
lepený vinyl 1
lepený vinyl 2
lepený vinyl 3
lepený vinyl 4
lepený vinyl 5
lepený vinyl 6
lepený vinyl 7

Lepený vinyl v rolích není mezi podlahami novinkou. Tato krytina je známá jako PVC podlahy v rolích už několik desetiletí. Mezi zákazníky je o lepený vinyl zájem již dlouho, a přesto nemůžeme konstatovat, že o ni zájem opadá, právě naopak. Vývoj technologie výroby vinylu rozšířil nabídku a na trh se dostává heterogenní a homogenní vinylová podlaha lepená v dílcích i v rolích. Nejedná se o jediné provedení této podlahové krytiny. Lepený vinyl je dodáván též jako plovoucí na HDF nosné desce a v celovinylovém provedení plovoucích podlah.

Lepený vinyl je v posledních letech stále žádanější. Oblibu si tato podlahovina získala především díky svým vlastnostem. Je stálobarevná, odolná a cenově dostupná. Zároveň je vhodná pro montáž na teplovodní podlahové topení. Lepený vinyl je svým základem plastovou krytinou, která je vhodná pro všechny interiéry. Vždy je potřeba zvolit vhodné provedení podle požadovaného zatížení. Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám na vzorcích představíme tuto podlahu v široké škále dekorů. Pokud je lepený vinyl položen technologicky správně, vypadá na první podhled k nerozeznání od obvyklých přírodních podlahovin.

Lepený vinyl je univerzální podlahovou krytinou

lepený vinyl je jednou ze současných nejžádanějších podlahových krytin. Obvykle je tento typ podlah montován v bytech i v komerčních interiérech. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. aktuálně reaguje na produkci novinek výrobců a poptávku klientů po tomto druhu podlahových krytin. V podlahovém studiu Komunardů 38 Praha 7 - Holešovice, Vám ochotně představíme aktuální nabídku různých typů krytin, mezi kterými lepený vinyl zaujímá jedno z předních míst.

lepený vinyl je odolná díky PUR ochranné úpravě

Lepený vinyl by mohl být chápán jako cenově dostupnější alternativou přírodních podlahovin. Jedná se o krytinu vysoce odolnou, stálobarevnou, nenáročnou na údržbu a zároveň příjemnou na dotek. Údržba vinylové podlahy je snadná. Pokud dodržíte doporučený systém užívání a systém údržby, budou tyto podlahoviny sloužit dlouhá léta.

Lepený vinyl si oblibu získal díky univerzálnosti svého použití a klientsky přívětivým užitným vlastnostem. I přes svůj jiný, než přírodní původ, vyniká vinyl zajímavým vzhledem, vysokou odolností proti vlhkosti i při zátěži. Toto je krátký výčet z předností této podlahoviny. Vinylové podlahy jsou praktické. Na dotek je měkčí a teplejší než ostatní tvrdé podlahoviny (laminátové plovoucí podlahy, dlažby nebo kámen). V nabídce širokého spektra dekorů je lepený vinyl bez konkurence.

Lepený vinyl a její výhody

 • Cenově dostupná
 • Odolná proti vlhkosti
 • Možnost výběru vzoru přírodních materiál, barev a abstraktních dekorů
 • Široká nabídka rozměrů podlahových lamel
 • Možnost volby vzoru pokládky a kombinace lamel - pokládka vinylové podlahy
 • Vhodná pro instalaci na teplovodní podlahové topení
 • Zdravotně nezávadná
 • Snadná údržba

Lepený vinyl a skladba jejích lamel

 • PUR ochranná vrstva
 • Nášlapná vrstva
 • Dekorační vrstva
 • U některých výrobků skelné rouno
 • Podkladní vrstva
 • Spodní vrstva

Lepený vinyl, možnosti její pokládky

Vinylová podlaha potřebuje pro technologicky správnou montáž celoplošným lepením. Podklad musí být rovný, pevný a suchý. Jde o podlahu jen několik milimetrů silnou, proto je dokonalá příprava podkladu nutná. Vhodný podklad je přebroušená samonivelační stěrka či pevný, rovný podklad z konstrukčních desek. Spoje a vruty desek musí být přetmeleny a přebroušeny. Lepený vinyl vyžaduje instalaci celoplošným lepením speciálním lepidlem, určeným pro tuto podlahovinu.

Lepený vinyl a její přednosti

 • je dodávána v široké nabídce dekorů dřeva, kamene nebo abstraktních vzorů
 • je nabízena ve formátu rolí nebo lamel různých rozměrů
 • je vysoce odolná vůči vlhkosti
 • je cenově dostupnější než podlahy z přírodních materiálů
 • je vždy montována celoplošným lepením k podkladu
 • pokládka vinylových podlah je vhodná na teplovodní podlahové vytápění
 • je opatřena odolnou povrchovou úpravou PUR
 • je snadno udržovatelná

Lepený vinyl - video

Lepený vinyl od Podlahy Praha

V nabídce společnosti Podlahy Praha, s.r.o. je lepený vinyl v dílcích od několika výrobců.

 1. Tradiční, ryze české, lepený vinyl, který již několik let nabízíme, je prodáván pod obchodní značkou Thermofix. Dodáváme ji v provedení tloušťky lamel 2,0 mm pro bytové použití a 2,5 mm pro komerční prostory.

 2. Dalším produktem je lepený vinyl pro bytové prostory, kterou prodáváme pod obchodními názvy Amtico First, Floor Forever, Vepo, Podium Pro 30 a další. Pro komerční prostory nabízíme Amtico Spacia, některé z řad Floor Forever a ECO55.

 3. Lepený vinyl v rolích je další vhodnou variantou, kterou zákazníkům nabízíme. I tento produkt dodáváme z tradiční české i ze zahraniční produkce. Většinu z námi nabízených krytin si můžete u nás v podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o. Komunardů 38 Praha 7 Holešovice prohlédnout na vzorcích.

Věříme, že Vám umíme nabídnout lepený vinyl, který Vám bude vyhovovat.

Také by vás mohly zajímat stránky Vinylová podlaha Fatra Click či broušení dřevěných podlah.

Lepený vinyl - ostatní služby a krytiny

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. Vám nabízí prodej a instalaci většiny typů podlahových krytin. Mimo dodávání podlahových krytin řešíme renovace podlah. Nejvíce poptávanou službou je renovace parket či broušení parket na které se specializujeme. Pro více informací o renovacích podlah navštivte náš druhý web renovace podlah Praha, kde naleznete rovněž podstránky renovace parket Praha a broušení parket Praha.

Mezi další podlahové krytiny, které vám můžeme nabídnout patří například dřevěné terasy či poslední dobou velmi oblíbené marmoleum. Námi realizovaná dřevěná terasa dosahuje vždy těch největších kvalit. Pro více informací ohledně přírodní podlahy marmouleum navštivte náš specializovaný web Marmoleum Praha.