Renovace kamenných schodů

Schody jsou v bytové i komerční zástavbě funkční součásti interiérů. Jde o nedělitelné součásti podlah staveb. Jejich instalaci, systém užívání, kontrolu a úklid musí jejich majitel pojmout stejně důkladně jako péči o samotné plochy podlah. Stejně, jako je nutná občasná renovace pochozí plochy podlahové krytiny v místnostech, je nutno periodicky realizovat renovace kamenných schodů, ale také schodů s jinými pochozími povrchy. Jestliže majitel neřeší nutné renovace kamenných schodů, může nastat problém s dostupností prostor v rozdílných nadzemních podlažích.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. není jen prodejcem nových podlah, které si klient může vybrat z široké nabídky v našem podlahovém studiu. Pro naše klienty řešíme instalace námi nabízených podlah, ale také renovace podlahových krytin klientů. Profesionálové naší společnosti dokážou komplexně řešit požadavky klientů. Naše služby nejsou zaměřeny pouze na nové podlahové plochy, realizujeme také renovace a servis schodů v bytových i komerčních stavbách, které provádíme sami nebo ve spolupráci s odborníky z jiných oborů. Takovým oborem je například renovace kamenných schodů.

Profesionálně provedená včasná renovace kamenných schodů prodlouží jejich životnost

V komerčních i ve veřejných budovách a společných prostorách obytných domů je nezbytná pravidelná kontrola, údržba a renovace kamenných schodů. Schodiště jsou v těchto interiérech velmi zatěžována, protože je na nich vysoká frekvence pohybu osob. Zanedbaná kontrola a údržba schodiště může způsobit narušení jejich povrchů a následný úraz uživatele. Pravidelný servis schodů a včasná renovace kamenných schodů, výměna krytin a hran na stupních s povlakovými pochozími krytinami, nebo renovace dřevěných schodů těmto nepříjemnostem předcházejí.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí svým klientům pravidelný servis schodů a jejich údržbu, nebo doporučení vhodného odborníka pro rekonstrukce kamenných schodů. Tento souhrn opatření by měl zajistit nejen bezpečnost Vašich schodů, ale také prodloužení jejich životnosti. My umíme řešit a nabídnout servis schodů v bytových i v komerčních interiérech.

Renovace kamenných schodů a servis schodů v bytových stavbách

Bytovými stavbami rozumíme společné prostory obytných staveb s centrálními schodišti, schodiště v bytech, v rodinných domech nebo ve vícepodlažních mezonetových bytech v nové i starší zástavbě. Ve všech těchto prostorách je nutností realizace renovace schodů, renovace kamenných schodů nevyjímaje.

Servis schodů v bytových prostorech dělíme podle předpokládané činnosti na:

  • Servis schodů – renovace kamenných schodišť
  • Servis schodů – renovace celodřevěných schodišť
  • Servis schodů – renovace betonových schodišť s PVC a linoleem
  • Servis schodů – údržba schodišť

Servis schodů – renovace kamenných schodišť

Kamenná schodiště jsou obvyklá pro starší bytové, veřejné i komerční stavby. Kámen je sice tvrdým materiálem, ale žádná pochozí plocha není věčná. Také zde je nutná občasná realizace renovace kamenných schodů. Tuto činnost musí provádět pouze specialista z oboru kamenických prací. Kompletní renovace kamenných schodů nemůže provádět každý. Tato činnost vyžaduje použití speciálních postupů, brusek, tmelů a přípravků pro povrchové úpravy kamene. Kameník musí Vašemu kameni porozumět a měl by Vám po provedení renovace kamenného schodiště navrhnout jeho vhodnou údržbu.

Servis schodů – renovace celodřevěných schodišť

Celodřevěná schodiště bývají obvykle konstruována na míru a atypicky řešena. Ponejvíce jsou realizována v rodinných domech a bytech. Frekvence užívání takového schodiště nebývá velká, proto se jejich majitelé s poptávkou na renovaci celodřevěných schodišť obrací na odborníky jednou za několik desítek let. Shodně jako u renovace kamenných schodů, i zde práce zadejte odborníkům. Servis schodů bývá řešen společně s renovací zábradlí a měl by být završen návrhem na vhodnou údržbu.

Servis schodů – renovace betonových schodišť s PVC a linoleem

Betonová schodiště jsou doménou komerčních novostaveb a bytových domů. Beton nahradil původní kamenná provedení schodišť. Pochozí povrchy prefabrikovaných betonových stupňů bývají nejčastěji řešeny podlahovou krytinou PVC nebo jsou z přírodního linolea. Postup této renovace se neprovádí tak, jako u renovace kamenných schodů, řeší se nejčastěji výměnou poškozených povlakových krytin a schodových hran. Jestliže je povrch krytiny pouze lehce poškrábaný, provádíme na těchto podlahovinách obnovení ochranného PUR povrchu.

Servis schodů – údržba schodišť

Správné provozování schodišť a schodišťových stupňů vhodně doplňuje údržba schodů. Dřevěná schodiště je nutno nejen udržovat vhodnými čisticími prostředky, musíte zároveň dbát na stálou teplotu a vlhkost v interiéru tak, aby nedošlo k narušení jejich nosné konstrukce. U betonových a kamenných schodišť je servis schodů zaměřený na vhodný výběr údržbových přípravků, průběžnou kontrolu a včasné provedení renovace kamenných schodů nebo ve výměně povlakových krytin a schodových hran na betonových stupních.

Pravidelný servis schodů a včasná renovace kamenných schodů dokáže prodloužit jejich užívání

Společnost Podlahy Praha s.r.o. zajišťuje klientům komplexní řešení jejich požadavků na dodání a montáž podlahových krytin. U nás v podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 Holešovice Vás uvítají profesionálové, kteří se Vám budou ochotně věnovat. Podlahové krytiny, jejich doplňky i vhodné prostředky pro údržbu si můžete v našem studiu prohlédnout, objednat a zakoupit.

Renovace kamenných schodů sami neprovádíme, ale dokážeme Vám doporučit vhodné odborníky z oboru kamenických prací.

Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí kompletní služby pro většinu Vašich podlah.

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlah, Renovace parket či Broušení parket.