Renovace parket postup

renovace parket postup
renovace parket postup 1
renovace parket postup 2
renovace parket postup 3
 renovace parket postup 4
renovace parket postup 5
renovace parket postup 6
renovace parket postup 7
renovace parket postup 8
renovace parket postup 9
renovace parket postup 10
renovace parket postup 11
renovace parket postup 12
renovace parket postup 13
renovace parket postup 14

Máte doma staré parkety či prkennou podlahu a přáli byste si, aby Vaše stará dřevěná podlaha měla i po mnohaletém používání opět vzhled nové podlahy? Věřte, že i velmi zašlé parkety mohou znovu vypadat jako nové. Staré podlahy mají svoje kouzlo a specifickou vůni, které Vám žádná nová podlaha nenabídne. 

Parkety jsou vhodnou podlahovou krytinou do místností domů, bytů, chodeb, kanceláří i do extrémně namáhaných budov, jako jsou taneční sály, galerie apod. Jejich výhodou je to, že vydrží velkou zátěž, dobře se udržují a díky kvalitní povrchové úpravě mají takřka neomezenou životnost. Aby byly parkety stále pěkné a nedeformovaly se, musí být vlhkost vzduchu v místnosti v rozmezí 40 až 60 %. To, že je podlaha základem každého interiéru, je neodmyslitelný fakt. Krásný vzhled parket udržíte nejen jejich pravidelnou péčí, ale i renovací.

Renovace parket postup - kdy renovovat?

Základem pro rozhodnutí zda renovovat parkety je profesionální posouzení stavu staré parketové podlahy. Vždy záleží na stupni poškození povrchu podlahy, velikosti spár mezi jednotlivými parketami, zda se podlaha hýbe nebo vrže. Svoji roli hraje i citový vztah majitele podlahy, neboť staré podlahy mají nezaměnitelný vzhled. Z vlastní zkušenosti můžeme říci, že ve většině případů se renovace vyplatí jak pro svou jedinečnost, tak i finančně. Cena renovace je ve srovnání s cenou pořízení nové podlahy velmi nízká. Renovaci lze přitom opakovat i vícenásobně.

Ve většině případů lze k renovaci parket přistoupit bez náročných příprav. Opravy před započetím renovace jsou nutné pouze, pokud je porušena celistvost podlahy, nosné podkladové desky neplní řádně svůj účel, některé parkety potřebují vyměnit či přeložit atd.

Renovace parket od společnosti Podlahy Praha

Společnost Podlahy Praha se zabývá renovací starých parket a dřevěných podlah již řadu let. Je li to nutné provádíme i výměnu poškozených či doplnění chybějících dílců. Renovujeme parkety a dřevěné podlahy pro domácnosti i pro společensky využívané prostory. Pro povrchovou úpravu parket používáme výhradně kvalitní ekologicky šetrné laky a oleje. Všechny  naše stroje jsou napojeny na odsávání, a proto  jsou prováděné práce téměř bezprašné. Renovace parket, broušení parket a renovace podlah provádíme v bytech, domech, kancelářích, školních třídách či tanečních nebo sportovních sálech.

V rámci našich služeb nejdříve provedeme bezplatnou obhlídku, náš zkušený kolega posoudí stav dřevěné podlahy, na jehož základě pro Vás vypracujeme bezplatnou cenovou nabídku.

Dáme Vaší staré podlaze nový luxusní vzhled!

Po určitém čase se každá podlaha ušpiní, poškodí či znehodnotí. Staré parkety není nutné strhnout a položit nové, pro novou, pěknou podlahu můžete zvolit renovaci parket. Obnoví se tak původní vzhled podlahy.

Mezi nejčastější způsoby renovace parket patří broušení parket, při kterém dochází k odstranění veškerých povrchový nedokonalostí. Podle míry nedostatků používáme profesionální brusky s brusnými pláty odpovídající zrnitosti. Broušení parket má několik fází, které musí jít za sebou, aby bylo docíleno co nejlepšího výsledku.

Renovace parket se skládá z několika důležitých a po sobě jdoucích kroků. Vybroušení, tmelení a lakování. Mezi povrchové úpravy parket patří lakování, olejování nebo voskování. Každá naše práce, kterou provádíme má svůj postup a je kvalitně provedena. Naši pracovníci procházejí speciálním školením. Díky svým zkušenostem provádí renovaci podlah kvalitně, precizně a dokonale.

Podmínky, které musí splnit dřevěná podlaha určená k renovaci:

 1. Podlaha není v žádném místě zvlněná, vystouplá či propadlá více než 1-2 mm
 2. Podlaha v žádném místě nepříjemně nevrže
 3. Spáry mezi podlahovými dílci nejsou nikde větší než 1-2 mm
 4. Vrypy, díry a jiná viditelná hloubková poškození podlahových dílců jsou jen nepatrných rozměrů
 5. Podlaha dobře drží na podkladu po celé ploše, nikde se neprohýbá a nezvedá
 6. V podlaze nejsou žádné fatálně poškozené díly

 

Úspěšná renovace parket závisí na správném posouzení stavu podlahy.

Renovace parket postup:

 • Příprava podlahy

Než začneme s vlastní renovací, je nutné podlahu připravit. Z podlahy připravené k renovaci nesmí vyčnívat žádné hřebíky nebo jiný spojovací materiál. Pokud je tomu tak, je nejdříve nutné je odstranit. Někdy je zapotřebí udělat malé opravy parket. Upevnit desky pod parketami, vyplnit menší díry, vyměnit prasklé nebo chybějící parkety apod. Z podlahy demontujeme také soklové lišty a případně i ty opravíme.

Broušením se odstraní všechny povrchové nedokonalosti podlahy – rýhy, škrábance, špína, skvrny, zažloutlý lak, vosk, olej či stará barva. Broušení provádíme válcovou bruskou.

Kvalitní obroušení parket sestává ze série několika brusů. Začínáme hrubým brusem a přecházíme postupně až k jemnému broušení, které končí hladkým povrchem podlahy. Počet brusných kroků (s různou hrubostí brusiva) závisí na velikosti a četnosti přechodů u nově položených parket a na stupni opotřebení u starých podlah, případně na stupni jejich nerovnosti.

Před posledním brusem, zkontrolujeme trhliny a spáry na povrchu podlahy. Trhliny a spáry je nutné před jemným broušením důkladně vytmelit. Tmel získáme z nejjemnějšího prachu po broušení parket. Opravená místa tak skvěle splynou s povrchem, aniž by byla renovace parket znát. Po vytvrzení tmelu přejdeme k poslednímu jemnému broušení před povrchovou úpravou. K renovaci parketových podlah používáme profesionální parketové brusky.

Během broušení parket je vznikající prach lapán ve velkém množství do vaku upevněného ke stroji.  Systém shromažďování prachu je uzavřený, to znamená, že ani při výměně pytlů prach neuniká do vzduchu. Díky tomuto systému máte zaručeno, že po skončení broušení podlahy nebudete muset vynaložit tolik práce spojené s úklidem.

Možnosti povrchových úprav dřevěných podlah

Nejčastěji se používá lakování, olejování nebo voskový olej. Nejuniverzálnějším typem úpravy je lakování. Na rozdíl od voskovaných povrchů se nemusíme bát různých skvrn, které by mohla zanechat například kapka vody. Lakované parkety těmto drobným nehodám odolávají a mohou se používat i v kuchyních.
Barvu parket lze ovlivnit použitím speciálních mořidel, které dodávají třeba mahagonový odstín. Nejoblíbenější variantou ale zůstává přirozená barva parkety po obroušení a její přelakování nebo jiná povrchová úprava.

Finální povrchová úprava se skládá z 2 až 3 nátěrů speciálním podlahářským akrylátovým lakem. Rychle schne, po zatvrdnutí je velmi odolný a má vysoký estetický a dekorativní efekt. Lak zajistí podlaze reprezentativní vzhled, tvrdost a odolnost. Navíc zatáhne spáry mezi parketami, čímž ji učiní odolnou proti náhodně vylité tekutině.

Po důkladném vybroušení vyčistíme celou plochu důkladně vysavačem. Je-li povrch podlahy bez prachu, můžete začít s lakováním. S lakováním začínáme na straně dopadu světla do místnosti a pracujeme směrem od světla pryč. Tak můžeme lakovanou plochu stále kontrolovat a případná chybná místa okamžitě opravit. Aplikujeme 1 vrstvu laku základního a 2-3 vrstvy laku vrchního. Po ukončení musí  plocha, nejméně cca 2-3 hodiny schnout.

Lakované podlahy – výhody

 • velká odolnost proti oděru
 • nenáročná na údržbu a čištění
 • několik možností vzhledu (mat, polomat, lesk)
 • protiskluzné vlastnosti

Oleje dokážou zachovat přírodní vzhled dřevěné podlahy a dřevo má navíc možnost dýchat. Nevýhodou je pak o něco horší údržba. Olejovanou podlahu je možné opatřit ještě voskem, abyste zabránili špinění při používání podlahy. Voskování se provádí nejdříve po 24-48  hodinách po aplikaci druhé vrstvy oleje.

Olejované podlahy – výhody

 • vytváří přirozený dojem
 • zdůrazňuje kresbu a zintenzivňuje barvu
 • příjemný na chůzi
 • možnost lokálních oprav

Dobře ošetřená podlaha je vizitkou prostoru a majitele nemovitosti. Nevyplatí se tedy šetřit na nesprávném místě a ušetřit několik finančních prostředků za nesprávný a neodpovídající levnější nátěr, a po roce či dvou vidět podlahu prochozenou, flekatou či jinak poškozenou.

 

Výsledek odborně provedené práce našich podlahářů při renovaci podlahy Vás příjemně překvapí!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby, které v rámci renovace podlah Praha nabízíme

Renovace parket postup- videa

Renovace parket Praha - kongresové centrum

Renovace parket postup - před renovací

Renovace parket postup - při renovací

Renovace parket postup - po renovací

Také by vás mohly zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.