Údržba laminátových podlah

Laminátové plovoucí podlahy se v posledních letech staly jednou z nejrozšířenějších podlahových krytin v domácnostech i komerčních prostorech. Setkáváme se s nimi prakticky na každém kroku. Tato krytina se vyznačuje svou relativně nízkou cenou, širokému spektru použití a rozsáhlou škálou dekorů. Údržba laminátových podlah je jednodušší než údržba dřevěných podlah. Pro co největší spokojenost s užíváním laminátových plovoucích podlah však platí pravidla, která doporučujeme našim klientům.

Údržba laminátových podlah se v jádru neliší od údržby ostatních tvrdých podlahovin. Jde o pravidelný úklid komerčních prostor a firem, o úklid podlah v bytech. Pro úklid laminátových podlah jsou na našem trhu k dispozici speciální čisticí prostředky a čistící systémy. Použitím nevhodného systému nebo přípravku na čištění těchto podlah může dojít ke zkrácení jejich životnosti nebo dokonce k  jejich trvalému poškození. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. má s údržbou laminátových podlah velké zkušenosti, o které se rádi se svými zákazníky podělíme.

Při správném výběru čisticích prostředků na údržbu laminátových plovoucích podlah prodlužujete jejich životnost

Můžeme konstatovat, že řešíme údržbu laminátových podlah podle jejich umístění na veřejné a komerční prostory a na podlahy v bytech.

Údržba laminátových podlah – Úklid firem a komerčních prostor a Úklid veřejných budov

S laminátovými podlahami se v posledních letech setkáváme skoro na každém kroku. Stačí, když se při návštěvě kavárny, kadeřnického salonu, při jednání v bance nebo nákupu v supermarketu podíváte, na čem stojíte. Pro většinu nových veřejných prostor volí jejich architekti právě tvrdé podlahoviny. Dokážou tak v jedné ploše kombinovat vzory dřeva, kamene, nebo mohou řešit podlahy s netradičním designem. Výhodou pro použití podlah v různých dekorech ze shodného materiálu je stejná údržba laminátových podlah.  

Údržbou jsou většinou většinou pověřeny specializované úklidové firmy, zaměstnanci komerční společnosti či úřadu. Jelikož se většinou jedná o prostory s velkou podlahovou plochou, není výjimkou, že se údržba laminátových podlah provádí strojovým čištěním. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. může svým zákazníkům nabídnout Bona Deep Clean systém. Tento systém čištění podlah je efektní pouze při použití vhodných čisticích prostředků.

Specializované úklidové firmy obvykle volí pro úklid podlah levné univerzální čisticí prostředky, které nejsou vhodné pro údržbu laminátových podlah. Při častém používání těchto prostředků obvykle dochází k poškození povrchu a zkrácení životnosti podlahových krytin. Tím se zvyšují náklady majitelů podlah o cenu za pořízení nových krytin. Poškození nesprávnou údržbou laminátových podlah je při prokázání tohoto pochybení důvodem k tomu, že prodejce a výrobce podlah neuznají případnou reklamaci podlahy.

Správcům veřejných budov, firmám i majitelům komerčních prostor, kteří řeší čištění podlah, dokáže společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout komplexní zpracování nabídky vhodných čisticích prostředků na strojové i klasické manuální čištění podlah, čištění průmyslových podlah i běžnou údržbu všech typů pochozích povrchů. Při správně nastaveném systému bude údržba laminátových podlah ve veřejných prostorech pro naše klienty ekonomicky zajímavá

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky

Údržba laminátových podlah – Úklid podlah v bytech

Úklid podlah v bytech řeší skoro každý, kdo bydlí. Údržba laminátových podlah se provádí za použití čisticích prostředků, které lidé znají z vlastní zkušenosti, z rad a doporučení svých přátel, nebo na které byli upozorněni reklamou. I zde platí, že ne všechny čisticí prostředky jsou vhodné na čištění podlah každého typu. V bytech se setkáváme s nejširší škálou podlahových krytin ve všech možných typech provedení.

Další podlahovou krytinou bývají dřevěné, korkové a vinylové podlahy, nebo koberce, PVC a dlažby. Každý z těchto typů podlah vyžaduje jiné čisticí prostředky Údržba laminátových podlah, údržba PVC nebo údržba vinylové podlahy se od sebe v jádru moc neliší. Speciálně pro domácí použití Vám naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže nabídnout vhodné čisticí prostředky, díky kterým bude údržba laminátových podlah v bytech efektivní. Jako novinku můžeme nabídnout i strojové čištění Bona Deep Clean systém.

Tvrdé podlahoviny, jako jsou laminátové plovoucí podlahy, ošetřujeme přípravky, které jsou pro tyto povrchy určené a nepoškozují je. Běžně prodávané přípravky mohou být agresivní a svým chemickým složením mohou narušit ochrannou vrstvu podlahy. My v Podlahy Praha, s.r.o. nabízíme produkty, které jsou k podlahám šetrné. Takové čističe vyrábí například společnost BONA. Jejich patentovaný systém Bona Spray mop je zajímavým prostředkem, se kterým je údržba laminátových podlah snadná a účinná.

Pro Ty, kteří preferují klasický postup při čištění a údržbě laminátových podlah, můžeme nabídnout zajímavá řešení od renomovaného výrobce čisticích a údržbových prostředků na podlahové krytiny, společnosti Dr. Schütz.  Jedním z jeho zajímavých prostředků je CC-Přípravek na impregnaci spár, který se používá po pokládce nové laminátové plovoucí podlahy. Jedná se o ochranu spojů pro všechny laminátové, lakované dřevěné a korkové podlahy. Chrání podlahu před vodou a vniknutí vlhkosti do oblasti spojů.

CC-Elatex je univerzální odstraňovač skvrn a je vhodný pro odstraňování rýh od gumových podpatků a tvrdošíjných skvrn.  CC-Přípravek na čištění laminátu používáme jako neutrální čistící přípravek pro běžnou údržbu laminátových podlah a všech laminátových povrchů. CC-Spraymax  je variací na sprejové čističe pro laminát, lakované dřevěné a korkové podlahy pro rychlé a bezproblémové denní čištění. Tento prostředek váže volně ležící prach a jemné nečistoty. Čistí bez vzniku šmouh, nevrství se.

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlah,  Renovace parket či Broušení parket.