Mytí podlah

Mytí podlah
Mytí podlah 1
Mytí podlah 2
Mytí podlah 3
Mytí podlah 4
Mytí podlah 5
Mytí podlah 6
Mytí podlah 7
Mytí podlah 8

Mytí podlah - to je pravidelný úklid

Pro pravidelnou údržbu každé podlahové krytiny musíte vybrat ten správný čisticí přípravek a čisticí systém. Pokud zvolíte nevhodný univerzální čistič nebo postup údržby podlah, můžete pochozí vrstvu krytiny fatálně poškodit a zkrátit tak její životnost. Jestli si nevíte rady, jaký čisticí přípravek vybrat na svou podlahu, obraťte se na nás, společnost Podlahy Praha s.r.o.. Naši odborníci Vám s výběrem vhodného čističe rádi pomůžou. Správným výběrem prostředků na mytí podlah prodloužíte jejich životnost.

Můžeme konstatovat, že rozdělujeme mytí podlah podle jejich umístění na vnitřní (interiérové) a venkovní (exteriérové).

Mytí podlah v interiérech budov rozdělujeme na:

  • Mytí podlah firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov
  • Mytí podlah ve společných prostorech bytových domů a SVJ
  • Mytí podlah v bytech

Mytí podlah firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov

Úklid, údržba podlah a mytí podlah ve firmách a komerčních prostorách jsou často zprostředkovány specializovanými úklidovými firmami či zaměstnanci společností provozovatelů nebo úřadů. V komerčních prostorách, firmách a úřadech jsou nejčastěji instalovány tak zvané tvrdé podlahoviny. Těmi jsou PVC podlahy, vinylové podlahy, lité podlahy, dlažby nebo kamenné podlahy. Pro tyto krytiny je ideálním řešením strojové mytí podlah. Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. doporučuje Bona Deep Clean Systém, se kterým má rozsáhlé zkušenosti.

Vlastníkům a provozovatelům komerčních prostor, správcům veřejných budov i úklidovým firmám, prostě všem kdo řeší úklid komerčních podlah, umí společnost Podlahy Praha s.r.o. vypracovat konkrétní ucelenou nabídku vhodných čisticích prostředků na strojové čištění a mytí podlah, čištění průmyslových podlah, úklid podlah ve firmách, veřejných budovách a komerčních prostorách.

Mytí podlah ve společných prostorech bytových domů a SVJ

Mytí podlah a jejich údržbu si správci soukromých objektů zajišťují prostřednictvím úklidových společností nebo vlastními silami. V těchto objektech jsou obvykle podlahové krytiny z materiálů přírodní linoleum, PVC, slinutých dlažeb nebo jsou zde lité podlahy. Každý z těchto materiálů vyžaduje specifickou údržbu a přípravek na čištění podlah. Také v těchto případech Vám umí profesionálové společnosti Podlahy Praha s.r.o. nabídnout ten správný prostředek i systém na údržbu a mytí podlah společných prostor, strojové čištění podlahy nevyjímaje.

Mytí podlah v bytech

Údržbu a mytí podlah v bytech řeší majitelé obvykle sami. Někteří z nich používají prostředky, které jim doporučí známí, které znají z vlastní zkušenosti nebo ty, co je zaujmou v reklamě. Musíme Vás však upozornit na skutečnost, že univerzální levné čistící prostředky nejsou vhodné pro mytí podlah. V bytech jsou položené různé druhy nových podlahovin, ale také klasické podlahy ze dřeva olejovaného nebo lakovaného.

Ve Vašich domácnostech nejsou výjimkou podlahové krytiny z korku a laminátové podlahy, koberce, PVC a dlažby. Můžeme zde také zmínit vinylové podlahy nebo podlahy z přírodního linolea. Pro domácí použití Vám společnost Podlahy Praha s.r.o. umí nabídnout vhodné čisticí přípravky na mytí podlah v bytech. V naší nabídce je k dispozici také hloubkové strojové čištění podlah Bona Deep Clean System.

Tvrdé podlahy, mezi které řadíme laminátové plovoucí podlahy, vinylové podlahy lepené i plovoucí, PVC a lité stěrky nebo dlažby ošetřujte prostředky, které jsou výhradně určené na tyto povrchy. Tyto osvědčené přípravky vyrábí společnost BONA. Jejich patentovaný systém Bona spray mop je dokonalým systémem pro běžné mytí podlah. Další osvědčené výrobce zastupují společnosti FORBO, WOCA a Dr. Schütz a jejich řady na úklid a údržbu podlah.

Bona Spray mop je vhodný i pro mytí podlah dřevěných a korkových. Od stejného výrobce jsou čisticí přípravky, které jsou určené pro olejované nebo lakované plochy. Pokud máte doma dřevěné podlahy s povrchovou úpravou olej, použijte přípravky od prověřených výrobců WOCA, BONA nebo Dr. Schütz, které se ředí do vody a jsou k olejovaným podlahám šetrné.

Pro čištění podlah přírodní linoleum, například Marmoleum a podlah s povrchovou úpravou PU, vyvinul výrobce tohoto přírodního linolea přípravek pro jejich čištění - FORBO Monel. V neposlední řadě řešíte úklid koberců, které udržujete především suchou cestou vysáváním. Pokud budete potřebovat prostředky na čištění skvrn na kobercích mokrou cestou, můžete se také obrátit na naší společnost Podlahy Praha, s.r.o.. Tyto prostředky vyrábí společnost Dr. Schütz

Mytí podlah v exteriérech

Venkovní pevné plochy, zbudované z jakéhokoliv vhodného materiálu, by měli jejich majitelé čistit pravidelně nejméně dvakrát do roka, a to na jaře a na podzim. V průběhu roku na plochách ulpí nečistoty, kterých se musíte v první řadě zbavit. Mytí podlah v exteriérech se nejprve provádí mechanickou cestou tlakovým čištěním, kartáčem a podobně. V druhé fázi je nutno vyčištěné podlahové krytiny, ošetřit prostředky, které se postarají o ochranu a oživení povrchů těchto podlah.

Mytí podlah venkovních teras a ostatních exteriérových pochozích ploch se vždy musí řešit vždy materiálem, ze kterého jsou zbudovány. Vždy je nutno vhodně vybrat čisticí prostředky na tyto podlahy. Venkovní dlažbu a přírodní kámen udržujte přípravkem, který nenarušuje jejich povrchovou strukturu a není agresívní. Vhodným prostředkem je například OSMO Odstraňovač zeleného povlaku. Pro venkovní dřevěné terasy přihlédněte, při výběru čisticího prostředku k tomu, z jakého dřeva je tato terasa vyrobena.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. Vám jako novinku, nabízí hloubkové strojové čištění Bona Deep Clean System, kterým provádíme mytí podlah v exteriérech.

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlah, Renovace parket či Broušení parket.