Údržba PVC

PVC podlahy jsou jednou z nejrozšířenějších typů podlahových krytin u nás vůbec. Můžeme se s nimi setkat skoro v každém typu komerčního nebo bytového prostoru. Tato krytina se  stala velmi preferovanou pro svou nízkou cenu, rozsáhlou škálu dekorů, velmi široké spektrum použití a také z toho důvodu, že údržba PVC podlahy je prakticky nejjednodušší. Je daleko jednodušší než údržba dřevěných nebo laminátových podlah. Pro co největší spokojenost s užíváním PVC podlahy však platí pravidla, která doporučujeme našim klientům.

Údržba PVC – Základní pravidla

  • PVC podlahy nečistěte velmi mokrým mopem. Příliš velké množství vody může způsobit, že na podlaze zůstane velké množství čisticího prostředku nebo přípravku na úpravu vody a podlaha zešedne
  • Na PVC podlahu nepoužívejte čisticí prostředky pro domácnosti. Mohou povrch podlahy naleptat a zbavit lesku
  • Zamezte vnášení špíny a kamínků
  • Na silně zatěžovaná místa u vstupních dveří a u schodišť instalujte čistící rohože
  • Podlahu pravidelně vysávejte nebo zametejte
  • Včas setřete rozlité tekutiny pomocí mopu a čisticího prostředku na podlahy
  • Nohy nábytku chraňte filcovými podložkami
  • Zastřihávejte drápky svým domácím mazlíčkům

 

Údržba PVC povlakové podlahové krytiny vychází ze základních pravidel úklidu podlah s tvrdým povrchem. Jde o pravidelný úklid nejen v komerčních prostorách, školách a ve firmách, ale i o úklid podlah v bytech. Pro úklid a údržbu PVC podlah jsou na našem trhu k dostání speciální čisticí prostředky a čistící systémy. Použitím nevhodného přípravku nebo systému čištění podlah z PVC může dojít ke zkrácení životnosti nebo dokonce k jejich trvalému poškození. My, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. má s údržbou PVC podlahových krytin dlouholeté zkušenosti, o které se rádi se svými zákazníky podělíme.

Při správném výběru prostředků a systémů na údržbu PVC podlahových krytin prodlužujete jejich životnost

Můžeme říct, že řešíme údržbu PVC podlah podle jejich umístění na veřejné, komerční prostory a školy a podlahy v bytech.

Údržba PVC – Úklid firem a komerčních prostor, Úklid veřejných budov a škol

 

Jak jsme již uvedli, s podlahami z PVC se v současnosti setkáváme prakticky na každém kroku. Většina výrobců PVC podlahových krytin má ve svém výrobním programu řady těchto podlahovin s velmi vysokou zátěží právě pro použití ve velmi namáhaných prostorách. Tyto podlahy jsou typické například pro školy nebo pro kancelářské prostory. Výhodou PVC podlahovin je, že si klient může vybrat nejen z dekorů dřeva a kamene, ale také z designově neutrálních nebo barevných variant povrchu. Další předností je snadná údržba PVC podlah.  

Tuto údržbu většinou provádějí specializované úklidové firmy, nebo zaměstnanci škol či komerční společnosti nebo úřadu. V těchto případech se obvykle jedná o prostory s velkou výměrou podlahové plochy, a proto není výjimkou, že se údržba PVC podlahových krytin provádí strojovým čištěním. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. může svým klientům nabídnout například Bona Deep Clean systém. Tento systém čištění podlah je nejúčinnější při použití vhodných čisticích prostředků, určených pro PVC.

Specializované úklidové firmy pro čištění podlah volí univerzální čisticí prostředky, které nejsou vždy vhodné pro údržbu PVC podlah. Při častém používání těchto prostředků, které bývají velmi agresivní, obvykle dochází k poškození povrchu PVC a zkrácení životnosti podlahových krytin. Z toho důvodu se zvyšují náklady majitelů prostor o pořízení nových krytin. Poškození podlah nesprávnou údržbou je při prokázání tohoto pochybení důvodem k tomu, že prodejce a výrobce podlah neuznají případnou reklamaci podlahy.

Správcům veřejných budov, škol, firmám i majitelům komerčních prostor, kteří řeší čištění podlah, dokáže naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout komplexní zpracování nabídky vhodných čisticích prostředků na strojové i klasické manuální čištění podlah, čištění průmyslových podlah i běžnou údržbu všech typů pochozích povrchů. Při dobře nastaveném systému bude údržba PVC podlahy ve veřejných prostorech pro naše klienty ekonomicky zajímavá

 

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky

 

Údržba PVC – Úklid podlah v bytech

Úklid podlah v bytech řeší skoro každý, kdo bydlí. Údržba PVC podlahy se tak provádí čisticími prostředky, které lidé znají z vlastní zkušenosti, ze zkušeností svých přátel, nebo na které byli upozorněni reklamou. Tak jako všude, i zde platí, že ne všechny čisticí prostředky jsou vhodné na čištění podlah každého typu. V bytech se setkáváme s nejširší škálou použitých materiálů na podlahách. Zatím se však skoro nejčastěji setkáváme s PVC povlakovými krytinami.

Další podlahovou krytinou bývají dřevěné, korkové a laminátové podlahy, nebo koberce, vinylové podlahy a dlažby. Každý z těchto typů podlah vyžaduje jiné čisticí prostředky. Údržba laminátových podlah, údržba dřevěné podlahy nebo údržba vinylové podlahy se principielně liší. Speciálně pro domácí použití Vám naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. dokáže nabídnout vhodné čisticí prostředky, se kterými údržba PVC podlah ve Vašem bytě bude hračkou. Jako novinku můžeme nabídnout i pro byty strojové čištění Bona Deep Clean systém.

Údržba PVC - použijeme správný prostředek

Tvrdé podlahoviny, jako jsou podlahy z PVC, ošetřujeme nejčastěji suchou cestou zametáním případně luxováním. Pro mokrou cestu volíme přípravky, které jsou pro tyto povrchy určené, nejsou agresivní a nepoškozují je. Takové čističe vyrábí například společnost BONA. Jejich patentovaný systém Bona Spray mop je pohotovým prostředkem, se kterým je údržba PVC podlah snadná. Dalšími osvědčenými výrobci přípravků na úklid a údržbu podlah jsou společnosti WOCA a Dr. Schütz a jejich řady čisticích přípravků a systémů.

Renovace podlah - Údržba podlah

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlah,  Renovace parket či Broušení parket.