Renovace podlah ceník

Renovace podlah ceník 1
Renovace podlah ceník 2
Renovace podlah ceník 3
Renovace podlah ceník 4
Renovace podlah ceník 5

Profesionální renovace podlah vrátí krásu i staré zašlé podlaze!

Historická hodnota původní dřevěné podlahy obvykle překračuje cenu nových podlah, které by tu původní mohly nahradit. Majitelé těchto starých podlah mají proto zájem tyto historické hodnoty zachovat a nenahrazovat je moderními komerčními materiály. Renovace podlah je cestou k zachování prací našich předků dalším generacím a v neposlední řadě také k navýšení tržní ceny objektů, kde se takové podlahy nacházejí.

Renovace podlah ceník - renovace podlahy se vyplatí

Cena renovace je ve srovnání s cenou pořízení nové parketové podlahy velmi nízká. I velmi zašlé staré podlahy mohou po kvalitně provedené renovaci znovu vypadat jako nové. Renovaci podlah lze opakovat i vícekrát, při každé renovaci ubývá broušením pouze vrstva v tloušťce cca 1 mm. V ideálním případě stačí odstranit pouze starý nevzhledný lak, v opačném případě je nutno odstranit i několik mm.

Kvalitní dřevěná podlaha, vydrží po několik generací a lze ji renovovat několikrát po sobě.

Renovace podlah ceník - nabízíme kompletní služby

Společnost Podlahy Praha nabízí renovace podlah za příznivé ceny. Jsme schopni Vám kvalitně, podle ověřených postupů provést broušení podlah, lakování i tmelení parket, tak aby vaše staré zašlé parkety vypadaly jako nové. Oprava parket (nebo oprava dřevěných podlah), čištění podlah a úpravy parket, obnova, upevnění a výměna prasklých parket, lakování parket, olejování parket a další služby jsou u nás samozřejmostí.

Renovace podlah ceník

Chystáte se objednat si renovaci parket nebo celodřevěné podlahy a chtěli byste dopředu zjistit ceny jednotlivých prací, které chcete nechat udělat profesionály?  Vždy je potřeba počítat s tím, že každá firma má svůj vlastní ceník prací pro renovaci parket. Žádný univerzální ceník neexistuje.

Ceny, které zde uvádíme, jsou orientační a vycházíme z nich při sestavování konkrétního rozpočtu objednané zakázky. Vždy je nutné brát v úvahu vzdálenost do místa provádění, velikost zakázky a další podmínky pro práci. Detailní položkový rozpočet Vám samozřejmě rádi zpracujeme a zkonzultujeme v místě renovace parket. Reálná cena prací renovaci je vždy individuální a závisí na specifických vlastnostech prováděného díla jako je rozsah zakázky, členitost ploch, stav podkladu, přístupnost a doprava. Při velkých zakázkách je možná smluvní cena.

Renovace podlah ceník - orientační ceník

Orientační ceník renovace dřevěných podlah a parketových podlah (ceny jsou uváděny bez DPH):

Renovace starých dřevěných parketových podlah

 

 Dokládka parket 

 dohodou

 Broušení, tmelení, lakování 

 od 420 Kč / m2

Doplňkové podlahářské práce

 

 Zaměření zakázky u zákazníka

 ZDARMA

 Vypracování cenové nabídky

 ZDARMA

 Vynošení podlahového materiálu (do 20 minut)

 ZDARMA

Přípravné práce

 

 Demontáž staré krytiny

 od 60 Kč / m2

 Ekologická likvidace staré podlahové krytiny

 od 5 Kč / kg

 Penetrace a stěrkování betonu

 od 65 Kč / m2

 Montáž desek OSB

 od 70 Kč / m2

 Úprava výšky dveří - úprava prahu

 od 145 Kč / ks

Dokončovací práce

 

 Lištování parketové podlahy

 od 80 Kč / bm

 Instalace přechodových lišt

 od 55 Kč / bm

Příplatky

 

 Vícepráce

 dohodou

 Dopravné 

 dohodou

Podlaháři si vyhrazují právo některým požadavkům zákazníků na pokládku levných nekvalitních podlahovin NEVYHOVĚT z důvodu problematické záruky na vlastnosti a výdrž nekvalitního materiálu. 

Renovace podlah ceník - posoudíme rozsah poškození

Doporučujeme Vám dohodnout si návštěvu podlaháře, který na místě posoudí konkrétní dispozice zakázky a vytvoří Vám zdarma přesnou cenovou nabídku, případně s Vámi uzavře smlouvu o dílo obsahující neměnnou celkovou cenu zakázky. V rámci návštěvy podlaháře s Vámi prokonzultujeme Vaše představy o nové podlaze a posoudíme vhodnost Vámi vybrané podlahoviny pro zamýšlený účel použití

Renovací vrátíme Vašim zašlým podlahám původní vzhled!

Renovace podlah ceník - na renovace jsme odborníci

Renovace podlah provádíme speciálními brusnými stroji, které během broušení dřevěných podlah odsávají prach. Broušení zbaví vaši podlahu škrábanců, různých rýh a nerovností, odstraníme tak zašlou špínu, skvrny a zažloutlý lak. Naši pracovníci profesionálně vyhladí všechny nerovnosti, odstraní staré nátěry a pak se objeví krásná kresba dřeva.

Před vlastním broušením parket je třeba nejdříve odstranit všechny nečistoty, hřebíky a zbytky spojovacího materiálu. Pokud je to nutné, provedeme také drobnější opravy, jako je upevnění desek, nebo výměna prasklých parket.

Renovaci začínáme hrubým broušením a postupně přecházíme k jemnějšímu, až po nejjemnější. Pro celkovou renovaci parket je třeba vytmelit škrábance a díry mezi parketami. Opravená místa tak skvěle splynou s povrchem, aniž by byla renovace parket znát.

Celý proces broušení parket ubere podlaze pouze asi jeden milimetr, obvykle se u parketové podlahy realizuje jednou za 10 až 20 let. Finální povrchová úprava se skládá ze dvou až tří nátěrů speciálním akrylátovým lakem, případně olejem.

Renovace podlah ceník - postup práce:

 1. vybroušení strojem zrnitostí 24, 40, 60
 2. vytmelení případných spár mezi parketami směsí tmelu a jemných dřevěných pilin
 3. znovu vybroušení strojem zrnitostí 80, 100, 120
 4. 1 x lakování lakem
 5. olištování
 6. 2 x lakování lakem dle výběru zákazníka
 7. broušení mezi jednotlivými vrstvami laku
 8. na přání podlahu olejujeme

 

Přibližná doba renovace podlah (záleží na stavu parket/prken)

 • místnost do 30 m2 - 1 den (ráno od 7:00 do cca 17:00 hod)
 • místnost 30 - 60 m2 - 2 dny
 • místnost 60 - 120 m2 - 3 dny

 

Zaručujeme  prvotřídní  služby, dokonalý  výsledek a provádíme kompletní servis od A do Z. Přání zákazníka je u nás vždy na prvním místě.

Společnost Podlahy Praha používá při renovaci parket ten nejohleduplnější postup, jaký lze v současnosti v oboru renovace parket nabídnout.

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!

Také by vás mohly zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.